Bättre läge är svårt att finna! Brf med endast 1.300 kr/kvm i belåning. Ytterst välplanerat trea med egen entré från gatan ger unik och trivsam townhouse-känsla. Fint ljusinsläpp från stora fönsterpartier i två väderstreck. Generösa sociala ytor då sällskapsrum ligger i öppen anslutning till köket vilket inbjuder till mingel innan middagen. Hemmet binds rofyllt samman av generös takhöjd, industriella detaljer och sobra toner. Två bra sovrum där master bedroom rymmer dubbelsäng och rummet mot gatan 1,40 säng. Lyxig walk-in closet, en ren dröm för den klädintresserade. Stort badrum med takdusch och tvättpelare. Hela bostaden har nydragen och infräst el och behaglig vatten golvvärme. Här bor man som i ett radhus mitt i de populäraste kvarteren i Birkastan med all tänkbar bekvämlighet inom räckhåll. Optimalt hem för såväl den lilla barnfamiljen som uppskattar full bekvämlighet som för det sociala paret som önskar ytor för mingel och middagar. Välskött förening som äger marken, har låga lån och välskött fastighet. Välkommen hem till Tomtebogatan 34D!
SÄLLSKAPSRUMFullkomligt magiskt rum för det sociala livet. Den generösa och öppna planlösningen mot köket inbjuder till social matlagning och stora middagar. Lättmöblerad yta för stor soffgrupp och middagsbord samt övrig möblering. Generösa fönsterpartier med trevlig sittbänk innanför dörren.
KÖK
Smakfullt kök i sval nordisk design i ljusa toner. Mycket bra förvaring upp till tak med infällda spotlights. Full maskinell utrustning med induktionshäll, inbyggnadsugn, fläkt samt integrerad kyl/frys och diskmaskin. Luftigt och lättarbetat kök med öppna hyllplan och goda arbetsytor.
BADRUM
Lyxigt stort badrum med generös dusch. Grå klinker med golvvärme, både vatten- och el, och vita kakelplattor på vägg. Generös spegel ovan handfat med vitt keramikhandfat. Dusch med vikbar väggar, handdukstork och bra förvaring i badrumsskåp. Infällda spotlights i taket samt tvättmaskin och torktumlare från Siemens.
SOVRUM MOT GÅRD
Master bedroom med härlig rymd och stort fönster mot innergården. Mycket bra förvaring i angränsande walk-in closet, en ren dröm för den klädintresserade. Plats för dubbelsäng, sängbord och övrig lättare möblering.
SOVRUM 2
Rymmer med lätthet 1,40 säng. Smidesväggar och dörr ger rätt industriell karaktär. Dubbla garderober.