Denna bostad är såldVälplanerad - Utsikt mot Norr Mälarstrands glittrande vatten - Fönster i fil - Stabil förening
Välkommen till Baltzar von Platens gata 1, en perfekt planerad etta högt upp i huset (vån 3) med Norr Mälarstrands glittrande vatten precis utanför fönstret. Här erbjuds en smart och väldisponerad planlösning där varje kvadratmeter är genomtänkt och skapar gott om utrymme för både funktion och trivsel.
Bostaden präglas av tidstypiska detaljer från byggåret, såsom generös takhöjd som bidrar till en luftig och rymlig känsla. De charmiga inslagen omfattar vacker fiskbensparkett och stora fönster i fil som släpper in ett härligt ljusflöde och förstärker bostadens öppna atmosfär. Detta är ett hem som verkligen behöver upplevas på plats.
Här bor du i en förening med låg belåningsgrad om (3 910 kr/kvm) med närhet till både natur och stadspuls, med Rålambshovsparken och Mälarens glittrande vatten alldeles runt hörnet, och ett par minuter till Kungsholmstorg samt Hantverkargatans butiker och rika utbud av restauranger som gör läget oslagbart.
Kontakta ansvarig mäklare för förhandsvisning eller mer information om processen på 073-688 52 26.

